Sosyal Medyada Biz}

Buderus Servis

Kombi bakımının yıl içerisinde en az bir kez yapılması gerekmektedir. Sorun yaşamadan, iyi performansla çalışması, doğalgaz giderinin yükselmemesi için kombi bakımının mutlaka ihmal edilmemesi gerekir. Buderus servis uzman ve deneyimli çalışanlar ile kombi ile ilgili bakım ve onarım işlemlerinizi yerine getirmektedir.

Kombi bakımının ihmal edilir ise, patlama, gaz kaçağı gibi riskli durumları önlemek, az maliyetle, verimli ısınmak için kombi bakımlarının servisi tarafından yapılması gerekir. Servisi dışında bakım yapan firmalar, sonradan kombide daha ağır arızalara sebep olur. Kombi yaz döneminde kullanılmadığından, bakımı kış mevsimi başlamadan mutlaka yapılmalıdır.

Buderus Servis Kombi Bakımı

Kombi bakımı yapılırken, cihaz içerisindeki pislik ve tozlar temizlenir. Fan motoru ve gözenekler temizlenir. Gaz valfi kontrol edilir, termometre değerleri ölçülür. Cihaz bakımı sona erdikten sonra kombi çalıştırılır ve sıcak su akışı ve çalışma performansı kontrol edilir.

Kombi bakımı esnasında bir arıza görülmüş ya da bir parçanın değişmesi gerekir ise müşteriye bilgi verilir. Müşteri onarımı kabul eder ise, gerekli işlemler yetkili servis tarafından yapılır. Buderus servis ekipleri tarafından yapılan bakım hizmeti, 1 yıl garantilidir.

Buderus Kombi Nasıl Verim Alınır?

Kombi doğru yere kurulmalıdır. Kombi sıklıkla açılıp, kapatılmamalıdır. Peteklerin içi için bakım ve temizlik yılda bir kez yapılmalıdır. Baca temizliğine ve sıcak su basıncına dikkat etmek gerekir. Buderus servis kombinin ısı değerleri ev sıcaklığının 22 derece olması önemlidir. Hermetik kombiler, çalışması için gerekli havayı dışarıdan alır ve atık gaz aynı baca ile dışarı atılır. En güvenli baca sistemlerindendir. Yoğuşmalı kombi ise, gaz halindeki maddenin, etrafına ısı vermesi yolu ile ısıtma işlemi yapar.

Kombi kış dönemlerinde yoğun çalıştığından dolayı, arıza verme olasılığı olacaktır. Kombi markalarında değişik arıza kodları vardır. Buderus servis U012 11 arıza kodu ile kombideki sorunu çözüp, onarımını yapmaya çalışacaktır. Arıza sebepleri kombinin bir parçasının bozulması sebebi ile olabilir. Bu durumda bozulan kombi parçası yenisi ile değiştirilmelidir.

Kombi parçalarının 1 yıl garantisi vardır. Eğer yenilenen parça tekrar arıza verir ise, müşteriden ücret talep edilmeden tekrar yenisi ile değiştirilir. Kombi arızalarını önlemek için periyodik aralıklarla bakımları yapılır, kalorifer petekleri her yıl ya da iki yılda bir temizlenmelidir. Tecrübeli ekiple kombilerin bakımı, onarımı yapılır ve daha verimli ve uzun ömürlü çalışmaları sağlanır. Kombi ile ilgili sorunlarınızı iletişim numaralarımızdan, uzman ekibimize ulaşarak çözebilirsiniz.

turkhacks.com